Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş yerında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde bellik üretimu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek kolünde aile olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çalışmalar yürüten KALKO, birhayli futbol, basket abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arsa aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yüzı teselsül Türkiye’nin en cesim özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda arsa almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı birhayli dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://korediliedebiyati.name.tr/ https://topluyemek.name.tr/ https://hormonalbozukluk.name.tr/ https://kombiservisbakim.name.tr/ https://ekmeksepeti.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma